JAK BEZPEČNĚ SDÍLET SILNICE S MOTORKÁŘI?

Jaro je tu a s přibývající teplotou potkáte na silnicích čím dál tím více nadšenců motorek. Proto jsme se rozhodli, přinést vám pár užitečných tipů jak sdílet silnici s motorkáři pro obojstrannou bezpečnost.
 
 
1) Při odbočování z vedlejší silnice na hlavní se radši rozhlížejte déle, a to i na větší vzdálenost, protože je náročnější odhadnout rychlost přicházející motorky.
 
2) Po dobu jízdy vám doporučujeme častější kontrolování zpětných zrcátek. Motorka je užší a lehce přehlédnutelná, dokáže se jednoduše dostat do mrtvého úhlu.
 
3) I když nedoporučujeme motorkářům kličkovat v městském provozu, bohužel se to stává bežně. Pokud stojíte v zácpě, nechejte si dostatečný odstup od auta před sebou. Pravidelně koukejte do zpětných zrcadel a popřípadě motorkářům uhněte a umožněte jim bezpečný průjezd.
 
4) Od motorky si nechávejte větší odstup, minimálně 4 sekundy. V případě nehody mohou být následky pro auto minimální, ale pro motorkáře fatální. Proto dbejte na opatrnost.
 
 
Motorkáři jsou součástí provozu jako například chodci nebo cyklisti. Jsou to fajn lidé :-) S tím rozdílem, že upřednostní dvě kola namísto čtyř :-) Buďme k sobě ohleduplní.

Další zajímavé články

x
Na zlepšení našich služeb používáme cookies. O jejich používání se můžete blíže informovat na stránce: ochrana údajů OK